Jak pielęgnować nasze produkty, by na dłużej zachowały swoje żywe kolory i odpowiednią strukturę? 


Produkty bawełniane.


Wszystkie bawełniane tkaniny, z których szyjemy nasze akcesoria dla dzieci, są najwyższej jakości, czyli oprócz tego, że faktycznie są wykonane z włókien w 100% bawełnianych, to dodatkowo mają odpowiednio tkane sploty. 

Tak, wiemy, że tkaniny bawełniane uważane są za takie „nie do zdarcia”, jednak te najwyższej jakości naprawdę wymagają odpowiedniego traktowania. Dzięki temu dłużej będą spełniać swoją funkcję, a jednocześnie zachowają estetyczny wygląd. 


Pranie produktów z wykonanych z bawełny.

Producenci tkanin zalecają, aby wszystkie produkty i akcesoria wykonane z tkanin bawełnianych prać ręcznie w temperaturze nieprzekraczającej 30ºC. Nie należy ich również wirować ani wybielać. 


Ochrona koloru.

Wiele z tkanin, z których wykonujemy nasze akcesoria, charakteryzuje się żywymi i intensywnymi kolorami. W celu zachowania żywotności nasycenia tkanin zalecamy stosowanie do prania środków do ochrony kolorków.


Tkaniny z ciemnym nadrukiem – odświeżenie i zabezpieczenie koloru. 

Czy jest jakiś sposób na to, by tkanina jeszcze dłużej zachowała swój intensywny kolor? Tak. 

Jeśli chodzi o tkaniny o ciemnych nadrukach, znamy fantastyczny sposób na odświeżenie i zabezpieczenie kolorów przed utratą intensywności. Jest to metoda przekazywana u nas w rodzinie z pokolenia na pokolenie, więc polecamy z ją z całego serducha.

Robimy roztwór: woda + biały ocet. Następnie moczymy w nim ciemne ubrania lub akcesoria przez około godzinkę, po czym płuczemy w płynie do ciemnych kolorów i suszymy jak zwykle. Efekty są zachwycające, szczególnie przy ciemnych tkaninach i jeansach. 🙂Suszenie 

Najlepiej, gdy cały proces suszenia zachodzi na wolnym powietrzu w dobrze wietrzonym pomieszczeniu lub na zewnątrz na świeżym powietrzu, ale nie na pełnym słońcu.

 

UNIKAMY:

  • prania w wysokich temperaturach,
  • prania w pralce,
  • intensywnego wirowania,
  • suszenia w suszarce bębnowej lub na pełnym słońcu,
  • przechowywania w wilgotnych miejscach.

Wszystkie te czynności powodują osłabienie struktury włókien – tkaniny mogą się kurczyć lub rozciągać, oraz przyczyniają się do utraty koloru – szczególnie dotyczy to suszenia w pełnym słońcu. Futra.


Porady pielęgnacyjne:


Szczotkowanie.

Wykonujemy je raz na jakiś czas np. raz na tydzień lub dwa. Najpierw szczotką dobrze wyczesujemy futerko, a potem „traktujemy” je końcówką od odkurzacza – spokojnie, nic złego nie stanie :) Dzięki temu struktura runa zostanie odświeżona, a ewentualne luzy zostaną usunięte. Futerko znów będzie jak nowe. :)


Talkowanie.

Najczęściej stosujemy je w przypadku zabrudzenia lub (i)  nadmiernego zawilgocenia. W tym przypadku posypujemy futerko talkiem – doskonale sprawdza się puder do pielęgnacji niemowląt, a następnie czeszemy. Gotowe. Futerko jest czyste, suche i odświeżone.


Pranie.

Pierzemy ręcznie w temperaturze nieprzekraczającej 30ºC. Do prania najlepiej jest stosować środek do prania wełny. Unikamy prania w pralce,  a jeśli już chcemy to zrobić, to jedynie na własną odpowiedzialność i bez wirowania.


Suszenie.

Po wyjęciu futerka z prania nadmiar wody kilkakrotnie odciskamy np. w ręczniku, a następnie pozostawiamy do wyschnięcia. Podczas schnięcia kilkakrotnie przeczesujemy futerko szczotką, co pozwoli nam zachować jego oryginalną strukturę i puszystość.


UNIKAMY:

  • prania w wysokich temperaturach,
  • prania w pralce,
  • wirowania,
  • suszenia w suszarce bębnowej lub na pełnym słońcu.
Ekoskóry i tkaniny wodoodporne.


Usuwanie mniejszych zabrudzeń.

W przypadku mniejszych zabrudzeń wystarczy przetrzeć tkaninę mokrą chusteczką lub ściereczką. 


Pranie.

Piorąc, stosujemy się do zaleceń, które mamy na wszytej metce pielęgnacyjnej. Akcesoria wykonane z ekoskóry lub tkaniny wodoodpornej pierzemy ręcznie w temperaturze nieprzekraczającej 30ºC. Nie wirujemy, nie wybielamy.


Proces suszenia ekoskóry.

W przypadku ekoskóry należy przyłożyć szczególną uwagę do procesu wysychania, bez względu na to, czy będzie to suszenie po praniu, czy po deszczu lub śniegu. 


Po pierwsze. Suszymy na wolnym powietrzu, najlepiej w suchym i przewiewnym pomieszczeniu.

Po drugie. Nie zostawiamy mokrych lub zawilgoconych akcesoriów w zimnych i wilgotnych miejscach, ponieważ może to spowodować zniszczenie struktury ekoskóry lub jej zagrzybienie. Uwaga ta dotyczy również tkanin wodoodpornych. To już wszystkie zalecenia i sugestie, jakie mamy dla Was w sprawie pielęgnacji i czyszczenia naszych produktów. Mamy nadzieję, że nasz mały poradnik pozwoli Wam i Waszym pociechom jeszcze dłużej cieszyć się intensywnymi barwami i wyrafinowaną estetyką naszych akcesoriów. :)


W przypadku pytań dotyczących eksploatacji i pielęgnacji naszych produktów piszcie do nas śmiało. Jesteśmy w Wami w kontakcie i odpowiadamy na wszystkie maile.